• Alarm przeciwpożarowy

• W dniu 05.10.2023r. w naszej szkole został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy  z ewakuacją wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników z budynku szkoły. Celem ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także wszystkim obecnym jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Akcja przebiegła sprawnie i zgodnie zasadami postępowania na wypadek zaistniałego niebezpieczeństwa.

• Zajęcia innowacyjne z języka angielskiego

• Na zajęciach innowacyjnych z języka angielskiego, we wrześniu, uczniowie klasy V b opowiadali o sobie i swoich zainteresowaniach. Wśród ciekawych hobby znalazły się kolekcjonowanie monet, zbieranie rzadkich minerałów, popularnych pokemonów, rysowanie portretów, opiekowanie się zwierzętami. Młodzi vlogerzy nagrali krótkie filmiki w szkolnym studio nagrań.

• Przedstawienie profilaktyczne

• 5 października 2023 r. w naszej szkole zostało zaprezentowane przedstawienie
              profilaktyczne pt. Czerwony kapturek, w reżyserii Pani Beaty Kocur. W spektaklu
              przedstawiona była sytuacja, w której Czerwony Kapturek umówił się z nieznajomym przez
              Internet, jednak to spotkanie nie wyszło tak, jak wyobrażała sobie tytułowa bohaterka…
              Sztuka miała nauczyć uczniów, aby nie zawierali znajomości przez Internet, bo po drugiej
              stronie monitora niekoniecznie musi znajdować się osoba, za którą się podaje.

• Klasy drugie w Kinie Helios

• Z okazji Dnia Chłopaka klasy 2 a i 2 b wybrały się do Kina Helios w Stalowej Woli na polski film pt: „O psie, który jeździł koleją”. Film opowiadał o przyjaźni dziewczynki i psa – podróżnika. Dziewczynka była chora, więc tylko przyjaźń i bliskość czworonoga mogły być dla nie lekarstwem. Film był bardzo wzruszający, dzieci nie kryły wzruszenia. Pokazywał, co jest w życiu najważniejsze. 2 a w kinie: Uczniowie kl. 2 a w oczekiwaniu na projekcję filmu.

• Powitanie Pani Jesieni

• ,,Z wielkim koszem idzie jesień po lesie.

Co w tym koszu Pani Jesień na niesie?”

W minionym tygodniu zgodnie z tradycją przedszkolaki powitały Panią Jesień. Tego dnia dzieci ubrane były w kolory jesieni. Przyniosły jesienne dary, które pięknie ozdobiły kąciki przyrody. Pani Jesień powitała wszystkich piosenką oraz zaprosiła do wspólnych zajęć, w czasie których dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej pory roku poprzez wypowiadanie się na temat wysłuchanego wiersza, rozwiązywanie zagadek, rebusów. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.
              Wychowawczynie oddziałów zerowych dziękują rodzicom za przygotowanie dzieci do tego wydarzenia.

• Dzień chłopaka

• 29 września Samorząd Uczniowski z okazji ,,Dnia Chłopaka" przygotował fotobudkę, w której każdy chętny uczeń mógł zrobić sobie zdjęcie. Tego dnia dziewczęta wręczały również chłopcom odznaki ,,super chłopak" w kształcie piłek.

• Dzień Chłopaka w klasie 3b

• 29 września uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią świętowali Dzień Chłopaka.
              Udaliśmy się  w tym dniu do cukierni "Motycze" na lody. Dzień upłyną nam w miłej atmosferze.
              Wszystkiego najlepszego dla naszych chłopców !

• Dzień chłopaka w 6a

• Z okazji Dnia Chłopaka klasa 6a wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę rowerową do Domku Myśliwskiego, który należy do " Koła Łowieckiego - SAN Skowierzyn" w miejscowości Orliska. Uczniowie aktywnie spędzali czas grając w piłkę nożną, badmintona, bawiąc się w chowanego, spacerując po lesie. Było również ognisko, pieczenie kiełbasek, ziemniaków, chleba i pianek. Przede wszystkim, była fantastyczna zabawa i mnóstwo uśmiechu.

Dziękujemy rodzicom za opiekę i zorganizowanie ogniska!

• Dzień chłopaka w klasie 3b

Wszystkiego najlepszego dla naszych chłopców !

• Harcerski Start

• 12 GZ Mega Brysie i 8 DH im. Szarych Szeregów uczestniczyła w Diecezjalnym Harcerskim Starcie. Po uroczystej Mszy św. w Pysznicy i apelu, patrole przemieściły się do Osady Kochany. Przez zabawę na świeżym powietrzu zuchy i harcerze realizowali zadania przygotowane przez Hufiec Nisko i przeżyli niezapomnianą podróż przez czas i przestrzeń w Żywym Muzeum Wsi i Rzemiosła Polskiego i Prawie ZOO.

Dziękujemy p. Dmianowi za przygotowanie filmu.

dh Beata

• Sukcesy w gminnym dyktandzie ortograficznym

• Dnia 28 września  w gorzyckim ŚDK odbyło się Dyktando ortograficzne z Patronem Literackim Roku2023, Aleksanderem hr. Fredrą dla mieszkańców Gminy.  W szranki ortograficzne stanęły uczennice naszej szkoły z klasy 8a : Wiktoria Bąska, Sandra Banaś i Maria Karaś.
              Wiktoria zajęła 1. miejsce, Sandra 3.
              Dziewczynom serdecznie gratulujemy!