• Aktualności

            • Pączek dla Afryki

            • Wzorem ubiegłych lat dzieci z koła misyjnego oraz GZ Mega Brysie i harcerze ze szkolnej drużyny włączyli się do akcji „Pączek dla Afryki”. Chociaż słodki dzień nie wypadł w tym  roku w Tłusty Czwartek z przyczyn losowych, to i tym razem nasi uczniowie i nauczyciele otworzyli swoje serca na potrzebujących rówieśników w Afryce. 
              Otrzymaliśmy odpowiedź:

               

              Pokój i dobro!

              Otrzymaliśmy darowiznę w wysokości 800,00 zł złożoną
              w ramach akcji "Wyślij pączka do Afryki 2023"
              w imieniu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.
              W ten sposób podarowaliście afrykańskim dzieciom ciepły posiłek i zapewniliście im dostęp
              do edukacji. Wasza darowizna sprawi też, że będą pić czystą wodę z nowych studni.
              Z kolejnych pączków powstanie szpital, świetlica, kaplica i dwa przedszkola.
              Serdecznie dziękujemy za Państwa - Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów - wspólne
              zaangażowanie dla spraw misji.
              Z błogosławieństwem i modlitwą za Waszą szkolną społeczność
              br. Jerzy Steliga OFMCap

              Fundacja Kapucyni i Misje


              PS
              Dziękujemy dyrekcji za możliwość zorganizowania akcji, uczniom, nauczycielom i
              pracownikom za hojność, a Gminnej Spółdzielni SCH w Trześni za pyszne pączki!

               

            • Konkurs Plastyczny „Z Maryją Różańcową modlę się o pokój”

            • III miejsce dla Miłosza w Konkursie Plastycznym „Z Maryją Różańcową modlę się o pokój”.

              7 czerwca w Auli Papieskiej na Jasnej Górze odbyła się  Gala Festiwalu Sancta Maria. Z 2 000! nadesłanych prac wśród wyłonionych Laureatów Konkursu Plastycznego znalazł się Miłosz Chajnowski z kl. II b.
              Gratulujemy Miłoszowi, a także jego siostrze Amelce Chajnowskiej i Julii Drzazdze, których piękne prace również zostały wysłane na konkurs. Opiekunem artystycznym uczniów była p. Beata Kocur.
              Dziękujemy za wielkie zaangażowanie, które przynosi efekty - mamie oraz dziadkowi Miłosza, którzy towarzyszyli laureatowi podczas odebrania nagród w Częstochowie.
              Patronat Honorowy Gali objęli: 
              - Minister Edukacji i Nauki Pan Prof. Przemysław Czarnek       
              - Ks. Arcybiskup Wacław Depo,
              -  Przeor Klasztoru Jasnogórskiego o. Samuel Pacholski,
              -  Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych o. Nikodem Kilnar.

              Nagrodzone prace plastyczne można było podziwiać na wystawie w Sali Rycerskiej.


            • Powiatowy Konkurs Matematyczny „Liczba jest istotą rzeczy”

            • Uczennice naszej szkoły: Amelia Nagórna, Oliwia Ramian i Hanna Wiechnicka, brały udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Liczba jest istotą rzeczy” w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. W konkursie uczestniczyło 21  uczniów z 7 szkół powiatu tarnobrzeskiego. Jedną z finalistek tego konkursu została: Amelia Nagórna z klasy 8c. Amelka otrzymała nagrodę oraz dodatkowe punkty przy rekrutacji, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom.
              Gratulujemy

            • We love travelling

            • Na zajęciach innowacyjnych z języka angielskiego uczniowie klasy 5b i 5c rozmawiali o podróżowaniu. Podjęta tematyka skłoniła młodych vlogerów do dyskusji, podczas której wskazali mnóstwo zalet podróżowania. W czasie prac grupowych, poznali nowe słownictwo związane z podróżami, środki transportu i czynności towarzyszące przygotowaniom do podróży, tworząc mapy pamięci. Efektem finalnym miesięcznych zajęć był projekt o ulubionym kraju, do którego uczniowie chcieliby pojechać. Najchętniej i najczęściej wybieranymi krajami były Grecja, Francja i Włochy. Marzenia można zrealizować, bo wakacje już niedługo.

            • Dzień Mamy w klasie 2c


            •    "Choć co roku jest dzień Matki- Mamie się co dzień należą kwiatki"

              Z takim mottem  klasa 2c przygotowała część artystyczną z okazji Dnia Matki. Dzieci dedykowały mamom piosenki, wiersze i utwór instrumentalny. Wszystkie mamy otrzymały podziękowania w postaci laurki wykonanej przez uczniów. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.

            • Wycieczka klasy I b do Doboszówki

            • Dnia 30 maja dzieci z klasy I b z okazji Dnia Dziecka uczestniczyły w wycieczce do Gospodarstwa Osada Leśna " Doboszówka". Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji.

            • Klasa 3b w największej na świecie neolitycznej kopalni krzemienia

            • Odwiedziliśmy Krzemionki Opatowskie - najnowszy obiekt na liście światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce. Po wejściu na teren muzeum dzieci poznały logo Krzemionek - ogromny znak namalowany na podłodze, który nawiązuje do rysunku narysowanego przez jednego z neolitycznych  górników za pomocą węgla. Ten symbol dzieci widziały w oryginale podczas zwiedzania podziemi. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się ekspozycja, która w bardzo nowoczesny sposób przedstawia sceny z życia ludów zamieszkujących te tereny w czasach działania kopalni. Następnie spacerem przeszliśmy ścieżkami rezerwatu, obserwując przyrodę oraz rozciągające się wykopaliska górnicze. Dzieci najbardziej czekały na zejście pod ziemię, gdzie skrywa się największa atrakcja.Wędrując pod ziemią, oglądaliśmy wielkie buły krzemienia oraz ślady po jego wydobyciu. Kolejną atrakcją były warsztaty w wiosce neolitycznej, podczas których dzieci poznały narzędzia z kamienia oraz zasiały ciecierzycę.
              Punktem kulminacyjnym wycieczki było spotkanie z zaprzyjaźnioną korespondencyjnie 3 klasą z SP w Bodzechowie. Nad łowiskiem w Bilówce mieliśmy wspólnego grilla i zabawy. Spotkanie było bardzo ciekawym doświadczeniem, pełnym radości i emocji. Opiekunami wycieczki byli: B. Janiec, I Kaczor, A. Rzeszowiak, B. Rusiak, R. Cisowski.


            • Ósmoklasiści w Zespole Szkół w Gorzycach

            • 30 maja 2023 r. uczniowie klas ósmych z wychowawczyniami wzięli udział w Dniach Otwartych
              w ZS w Gorzycach. Ósmoklasistom zaprezentowano wyposażenie pracowni, laboratoriów przedmiotowych i warsztaty. Uczniowie w Zespole Szkół będą mogli nabyć umiejętności m.in. obsługi kasy fiskalnej, pilotażu dronów, obsługi drukarek 3-D, obsługi i programowania robotów.
              Dziękujemy za zaproszenie i bardzo ciekawe prezentacje.

            • Wycieczka do Warszawy ósmoklasistów

            • 29 maja 2023 r. uczniowie klasy 8a i 8c zwiedzili stolicę Polski. Byliśmy w Centrum Nauki Kopernik, największym w Polsce parku doświadczeń. Warszawskim metrem przejechaliśmy na Stadion Narodowy i przeszliśmy trasą piłkarza. Następnie z przewodnikiem spacer po Starówce i najciekawsze zabytki. Przeszliśmy Traktem Królewskim do Grobu Nieznanego Żołnierza i Ogrodu Saskiego. Wycieczka była kontynuacją programu poznajemy stolice Polski: Kraków, Warszawa i okazją do integracji uczniów.

            • Gminny Konkurs Recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego

            • Dnia 31 maja 2023 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego. Naszą szkole reprezentowały Julia Balmas z klasy 5c i Amelia Nowak z klasy 8c.
              Amelia zdobyła 3 miejsce, a Julia wyroznienie serdecznie gratulujemy

            • Dzień Dziecka w klasach 4a i 4b

            • ZABAWKI, LODY I FRAJDA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU.
              W taki, oto sposób klasy 4a i 4b wraz z Paniami miały przyjemność uczczić Dzień Dziecka. W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli obejrzeliśmy zabawki z okresu PRL, czyli takie, którymi bawili się nasi rodzice i dziadkowie. Ku naszemu zdziwieniu, wiele postaci znaliśmy: Misia Uszatka, Krecika czy Smerfy. Bawiliśmy się fantastycznie skaczącą żabką czy Wańką Wstańką. Po warsztatach, na których wykonaliśmy swoją zabawkę -rakietę i edukacyjnej projekcji Misia Uszatka, udaliśmy się na Rynek w Rozwadowie i przednio bawiliśmy się na placu zabaw z ogromną lokomotywą. W pobliskiej kawiarni zjedliśmy pyszne lody i uśmiechnięci, pełni wrażeń wróciliśmy do Gorzyc.

            • Dzień Dziecka w grupach zerowych

            • Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który z pewnością  czekają  te młodsze  oraz starsze dzieci. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu, na twarzach dzieci powinien dominować uśmiech w oddziałach zerowych odbył się piknik, na którym dzieci oprócz pysznych przekąsek, miały możliwość wzięcia udziału w różnorodnych zabawach; były rozgrywki, tańce, zabawy z chustą, puszczanie baniek mydlanych. Zwieńczeniem dnia było udanie się do pobliskiej cukierni na pyszne lody. Dla dzieci był to wspaniały dzień pełen miłych wrażeń.

            • Dzień Dziecka w Obiektywie

            • Zaprogramowane roboty grające w piłkę i spacerujące po labiryntach.
              Analiza i synteza światła.
              Oko pod lupą.
              Zwierciadlane odbicia.
              Widzenie w 3D i Relaks oka Rysunki długopisami 3D.
              To niektóre z przygotowanych przez Nas stanowisk dla dzieci małych i dużych.
              Dziękujemy za ogromne zainteresowanie, a prowadzącym uczniom za zaangażowanie
              #LaboratoriaPrzyszłości
              Małgorzata Koleczek i Marta Dendura

            • Podsumowanie innowacji pedagogicznej - "Chemia od kuchni – kuchnia molekularna i nie tylko …"

            • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VIa i VIc wzięli udział w zajęciach innowacyjnych „Chemia od kuchni – kuchnia molekularna i nie tylko …”. Miała ona na celu zachęcać uczniów do uczestnictwa w eksperymentach badawczych, przybliżyć nowy przedmiot chemię którego naukę rozpoczną w przyszłym roku szkolnym.  Pozwoliła zapoznać uczniów z zawodami chemika, laboranta. Mieli również okazję połączyć gastronomię z nauką. Na zajęciach uczniowie zapoznani zostali z podstawowymi technikami stosowanymi w kuchni molekularnej- sferyfikacja, emulsyfikacja, żelifikacja. Wykonali kawior oraz spaghetti z soku pomidorowego, coca-coli, soku wieloowocowego. Podczas zajęć poznali w praktyce pojęcie gęstości, wykonali tzw. tęczę w probówce wykorzystując zabarwione barwnikami spożywczymi roztwory o różnej gęstości. Na ostatnich zajęciach przybliżony został temat odczynu i pH roztworów. Uczniowie za pomocą wskaźników chemicznych: fenoloftaleiny, oranżu metylowego, wywaru z czerwonej kapusty i soku z buraka badali odczyn wybranych roztworów.