• Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w klasach młodszych

• Dnia 5 kwietnia uczniowie klas I a, II a, II b wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prowadzonych przez szkolnego koordynatora ds. bezpieczeństwa w szkole pana Dariusza Żubra. Celem zajęć było wyposażenie uczniów w wiedzę i praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w realnych wydarzeniach.

• Wiosna już a Wielkanoc tuż tuż

• Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
              Wszystko rozkwita w słońca
              blasku.
              I wielka miłość rośnie w nas...

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, dzieci z oddziałów zerowych pod opieką pań wychowawczyń przygotowały uroczystą akademię, podczas której wierszem oraz śpiewem zaprezentowały program artystyczny po hasłem: Wiosna już a Wielkanoc tuż tuż.

• III Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej "Strofy o Ojczyźnie"

• 4 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 4a reprezentowali naszą szkołę na III Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej " Strofy o Ojczyźnie" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach. Konkurs odbył się w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach. Młodzi recytatorzy dobrze wypadli, choć nie zajęli czołowych miejsc ze względu na silną konkurencję. Ale wszystko jeszcze przed nimi. Nauczycielka dzielnych i zdolnych czwartoklasistów mgr Elżbieta Magda -Cendrowska jest z nich bardzo dumna.

• Koncert "Muzyka Świata"

• Jak co roku w naszej szkole odbył się koncert "Muzyka Świata". Uczniowie mieli okazję wysłuchać utworów z różnych krajów Europy. Zabawa była przednia a zakończyła się konkursem muzycznym i nagrodami!

• Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa ESA-NASK

• 30.03.2023 11 uczniów z klas VII-VIII wzięło udział w I etapie II Olimpiady Antysmogowej zorganizowanej przez Edukacyjną Sieć Antysmogową ESA NASK. Konkurs miał formę interaktywną składał się z 40 pytań wielokrotnego wyboru.
              Do II etapu zakwalifikowały się:
              Nikola Ossowska-Blajer z klasy VIIa
              Maria Górska z klasy VIIIc.
              Gratulujemy.