• Wycieczka klasy 1b

• Dnia 28 listopada klasa I b była na wycieczce w kinie Helios w Stalowej Woli. Była to doskonała okazja do integracji zespołu klasowego  i miło spędzony wspólnie czas.

• Wyjazd klasy 3a do kręgielni

• W piątek 2 grudnia uczniowie klasy 3a z okazji nadchodzących mikołajek, pojechali do kręgielni w Kępiu Zaleszańskim. Była to też świetna okazja do integracji i poznania sposobu aktywnego spędzania wolnego czasu.
              Większość dzieci po raz pierwszy była w takim miejscu i miała możliwość poznania gry w kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, ale z każdym kolejnym rzutem było lepiej i uczniowie zdobywali coraz więcej punktów. Poza grą w kręgle, można było zagrać w cymbergaja i piłkarzyki stołowe. W przerwie gry była degustacja pysznej pizzy, dostarczonej z pobliskiej pizzerii. Wyjazd na kręgle dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji i okazał się świetnym sposobem aktywności ruchowej oraz zabawy.

• Akcja - Góra Grosza

• Akcja "Góra Grosza"

Wrzucamy pomagamy!
              Wrzucamy wygrywamy!
              Przypominamy, że oddając swoje drobne pieniądze pomagamy dzieciom a nasza szkoła ma szansę wygrać nagrodę.
            • Zajęcia innowacyjne z języka angielskiego.

W listopadzie, na zajęciach innowacyjnych z języka angielskiego prowadzonych przez panią Renatę Modras, uczniowie klas 5b i 5c, ćwiczyli zamawianie jedzenia w restauracji. Opracowali menu, które później wykorzystali podczas zabawy w kelnerów i klientów, odgrywając scenki w restauracji. Nagrywane w czasie zajęć filmiki zmobilizowały uczniów do nauki niezbędnych słów i zwrotów, dzięki którym będą umieli wybrać danie z karty, złożyć zamówienie na posiłek, czy uregulować rachunek.

• Warsztaty kulinarne w oddziałach zeroych

• W ramach realizowanej  innowacji pedagogicznej „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak” w oddziałach zerowych dnia 29 listopada odbyły się warsztaty „ Zabawa w gotowanie” gdzie dzieci pod okiem fachowców  wykonywały zdrowe i smaczne gofry oraz pożywny „bogaty”  w witaminy  koktajl. Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci rozwijają swoje  nawyki racjonalnego oraz zdrowego odżywiania.

• ZADUSZKI NAUCZYCIELSKIE 2022

• 18 listopada, po raz szósty w kościele parafialnym w Gorzycach odbyły się Zaduszki Nauczycielskie.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty z Gorzyce, którą odprawił ks. dr Mariusz Kozłowski. W wygłoszonym słowie mówił o roli nauczycieli, oraz roli pamięci o nich. Wyraził nadzieję, że zmarli pedagodzy są obecni w naszej wspólnocie, w czasie naszych zadusznych wspomnień i modlitwy.

Po Eucharystii młodzież Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gorzycach uczciła pamięć zmarłych pedagogów programem poetycko-muzycznym. Jak co roku wywołane zostały nazwiska zmarłych nauczycieli, aby pamięć o nich nie zginęła.

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” ks. Jan Twardowski

Dziękujemy wszystkim obecnym na Zaduszkach. Szczególne podziękowania składamy młodzieży za uczczenie pamięci Zmarłych słowem i piosenką oraz nauczycielom, pani Elżbiecie Magdzie-Cendrowskiej oraz p. Beacie Golec za przygotowanie programu.