• Dzień świętego Patryka

• 17 marca w krajach anglojęzycznych, obchodzony jest Dzień św. Patryka- patrona Irlandii🇨🇮.W nawiązaniu do tego święta, w ramach lekcji kulturowej, uczniowie 👩👨‍🦱przygotowywali  prace projektowe z historią i symbolami charakterystycznymi dla tego święta🌈☘️🇨🇮☘️🧝🎩.

• IV gminny konkurs recytatorski

• 15 marca 2024 r. w Gminnym Domu Kultury w Gorzycach odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej pt. Strofy o ojczyźnie zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. ks. A.Osetka w Gorzycach. Poziom był bardzo wysoki. Wszyscy recytatorzy i recytatorki pięknie się zaprezentowali.
              Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 5a:
              Julia Kotwica
              Nadia Hara
              Martyna Pliszka
              Hanna Rutkowska
              Pola Prajsnar
              Dziewczęta były przygotowywane przez swoją polonistkę mgr Elżbietę Magdę – Cendrowską.

• Wycieczka klas piątych

• Z okazji Dnia Kobiet my, uczniowie klasy 5a, wraz z uczniami z klasy 5b (i oczywiście naszymi wychowawczyniami) wybraliśmy się na wycieczkę do Rzeszowa.

• 8 marca w klasie 3b

• ,,8 marca Święto Kobiet,
               więc życzenia składam tobie.
              Dużo szczęścia i radości,
               a w nauce pomyślności.’’

• Das Leben in unserer Schule - życie w naszej szkole

• W ramach innowacji z języka niemieckiego klasa 7a włączyła się do międzynarodowego projektu "Ohne Grenzen - Bez granic". Klasy pochodzące z Czech, Algierii, Węgier, USA i Polski najpierw zapoznały się ze spobą za pośrednictwem zamkniętej grupy na Facebooku, a następnie każda klasa stworzyła filmik na wybrany przez siebie temat.

• Dzień kobiet

• 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet z tej okazji Samorząd Uczniowski wręczył słodkie upominki swoim koleżankom jak i Paniom pracującym w szkole.
              Zapraszamy do fotorelacji.

• Z kamerą wśród uczniów

• Zapraszamy do materiału, w którym uczestnicy telewizji szkolnej wraz z młodszymi koleżankami pytali uczniów, kto znajduję się na zdjęciu. W związku z obchodami Dnia Kobiet, na fotografiach znajdowały się sławne i znane kobiety.

• Dzień  Kobiet o smaku pizzy w oddziałach zerowych

• "Wszyscy panowie dziś kwiaty kupują

i piękne życzenia w głowach szykują.

Wręczają dziś Paniom prezenty, bukiety,

bo dziś swoje święto obchodzą wszystkie kobiety."

Z okazji Dnia Kobiet dzieci z oddziału 0a wybrały się do Pizzerii Bazylia na pyszną pizzę.

Natomiast grupy 0b i 0c miały  okazję skosztować pysznego wypieku z tejże pizzerii w swoich salach.

• Pancake Day

• W tym roku 22 utalentowanych uczestników przystąpiło do konkursu na Mistrza Naleśnika  i przygotowało pyszne i pomysłowe pancakesy. Uczniowie naszej szkoły w drodze głosowania wyłonili zwycięzców:
              I miejce Nadia Hara z klasy 5a
              II miejsce Klaudia Sobczyszyn 5a
              III miejsce Aleksandra Bara, Martyna Stępień i Ewa Rzeszowiak 4b.
              Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu  kulinarnego!