• Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas III

• 22.04.2024 10:13
        • 19 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas III pod hasłem „Środowisko ponad wszystko”. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, rozbudzanie zamiłowania i szacunku do przyrody oraz tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w szkole, w domu i najbliższym otoczeniu. Do konkursu przystąpili przedstawiciele klas III a, III b, III c. Wychowawczynie klas Panie Małgorzata Bodzioch, Ewa Biłejszys i Anna Bielecka zadbały o przygotowanie uczniów do konkursu, a także dekorację stolika i świeże, wiosenne kwiaty.

• Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania w teście z zakresu ekologii, rozwiązywali zagadki przyrodnicze, rozpoznawali drzewa iglaste i liściaste, nazywali ptaki chronione oraz odpowiadali na pytania z zakresu ekologii i zdrowego odżywiania. Mieli do zdobycia 46 pkt. Tegoroczna edycja była bardzo wyrównana.

Jury konkursowe – Pan dyr. S. Kotwica, Pani M. Baj- nauczycielka biologii, Panie J. Bartoszek i M. Stachula – przedstawicielki Urzędu Gminy w Gorzycach podsumowali wyniki konkursu, które przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa III b 44 pkt

II miejsce – klasa III c 43 pkt

III miejsce – klasa III a 41 pkt

Nagrody ufundowane przez dyrekcję szkoły oraz wójta Gminy Gorzyce wręczył  Pan Leszek Surdy Wójt Gminy Gorzyce, Pan dyr. Sylwester Kotwica i przedstawicielki Urzędu Gminy w Gorzycach.

Organizatorki konkursu Panie E. Biłejszys i M. Kotwica gratulują uczniom tak wysokich wyników w konkursie.

GALERIA ZDJĘC