• Innowacyjna historia

• 13.11.2023 09:27
        • Uczniowie klas 8a i 7a,b,c uczestniczyli w projekcie edukacyjnym ”Innowacyjna historia-nowe technologie w służbie edukacji” z wykorzystaniem nowych technologii VR.
        • Prezentacja odbyła się w Zespole Szkół w Gorzycach. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli wirtualnie w pokazach dwóch filmów „Wiktoria 1920” i „Kartka z Powstania” zrealizowanych z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości VR i specjalnie przygotowanej scenografii nawiązującej do prezentowanych filmów. Uczniowie i nauczyciele stali się bezpośrednimi uczestnikami tych wydarzeń. Dzięki goglom wirtualnej rzeczywistości i słuchawkom przenieśliśmy się na pole bitwy w wojnie polsko-bolszewickiej oraz do kanałów i na ulice walczącej Warszawy w 1944 r. Dzięki doświadczeniu w wirtualnej rzeczywistości możemy lepiej poznać i zrozumieć tamte wydarzenia. Była to niezwykła podróż w czasie i fascynująca lekcja historii z wykorzystaniem nowoczesnej, trójwymiarowej przestrzeni.