• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

• 06.11.2023 08:24
        • Zakończył się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszej szkole.
          W konkursie plastycznym uczniowie przedstawili swoje wyobrażenia Mola Książkowego w formie rysunków i prac 3D.
        • Komisja konkursowa wyróżniła 10 najciekawszych  prac, które można oglądać na wystawie pokonkursowej w Bibliotece Szkolnej.

Aby promować czytelnictwo wśród najmłodszych, panie z biblioteki czytały głośno dzieciom z klas zerowych bajki, a potem dzieci kolorowały ilustracje do książeczek.

W ramach zajęć świetlicowych, uczniowie z klas I-III kolorowali  wybrane ilustracje nawiązujące do tegorocznego hasła Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: „Tu kwitnie wyobraźnia”.

Wzorem ubiegłego roku, w każdą środę października nasza biblioteka szkolna przeżywała oblężenie chętnych do wypożyczenia książek. „Słodkie Środy w bibliotece” skusiły uczniów do odwiedzenia biblioteki - niewątpliwą zachętą było częstowanie czytelników słodyczami.

W ramach akcji: Podaruj książkę bibliotece, uczniowie przekazali 81 książek, które wzbogaciły księgozbiór naszej biblioteki. Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

Przez cały miesiąc można było zakupić w atrakcyjnych cenach książki z Księgarni wysyłkowych Tuliszków i Drugi Tom. Kiermasz Taniej Książki cieszył się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów naszej szkoły.