• Święto Edukacji w naszej szkole

• 23.10.2023 22:19
        • 13 października 2023 roku odbyła się akademia z okazji 250 rocznicy powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773 r. W czasach współczesnych co roku w tym dniu obchodzimy święto  potocznie nazywane Dniem Nauczyciela. Jest to wspaniała okazja, by podziękować naszym nauczycielom i wychowawcom z całą dobroć i wiedzę, którymi nas obdarzają każdego dnia. Apel został przygotowany przez panią Beatę Golec i  Pana Grzegorza Trościńskiego. Dekorację wykonała Pani Anna Bielecka.

• Na początku uroczystości pani dyrektorka powiedziała kilka słów na temat tego święta. Następnie Julia Balmas, Julia Bara, Blanka Sobejko, Klaudia Piwowar, Emila Wójcik, Marcelina Biało, Wiktor Szypuła, Zuzia Kicińska, Bartosz Nagórny, Ola Drzymała wyrecytowali  piękne wiersze poświęcone nauczycielom. Całość uświetnił piękny śpiew naszych chórzystek. Ten apel był wyjątkowy,  ponieważ zostali zaproszeni zostali nie tylko uczący nauczyciele, ale również ci emerytowani.

Młoda Dziennikarka z klasy 5a

Pola Prajsnar