• Akcja „Bezpieczny przejazd”

• 23.10.2023 08:14
        • 17 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe ze Stalowej Woli oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei ze Stalowej Woli  w ramach akcji społecznej „Bezpieczny Przejazd”. W spotkaniu wzięły udział  klasy I-III
        • Dzieci poznały między innymi żółtą naklejkę PLK, która znajduje się przy każdym przejeździe kolejowym i informuje o tym kiedy i gdzie dzwonić w razie zagrożenia, rozpoznawały znaki umieszczone przy przejazdach kolejowych. Pracownicy kolei mówili o zachowaniu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, jak również zapoznali uczniów z tematyką kolejową oraz skutkami niewłaściwego poruszania się w obrębie torów kolejowych.

Spotkanie oraz prezentacja multimedialna miała na celu zbudowanie wśród najmłodszych niezbędnej świadomości dotyczącej zagadnień związanych z bezpieczeństwem. To także możliwość kształtowania i promowanie bezpiecznych zachowań dzieci w obrębie przejazdów kolejowych, uzmysłowienie tragicznych skutków niewłaściwego poruszania się w obrębie terenów kolejowych.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przybliżyli dzieciom na czym polega ich praca. Dzieci miały możliwość  zobaczyć i przymierzyć części umundurowania wykorzystywanego w codziennej pracy funkcjonariuszy.

Na koniec spotkania  prowadzący pogratulowali dzieciom ogromnej wiedzy o bezpieczeństwie i rozdali książeczki „Podróżuj z Ambasadorką Bezpieczeństwa”, odblaski  oraz długopisy.
          Nasza Szkoła dołączyła do grona Ambasadorów Bezpieczeństwa w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” poświadczone dyplomem.

Spotkanie zorganizowała p. Ewelina Elżakowska