• Pasowanie na ucznia szkoły

• 23.10.2023 08:25
        • 29 września br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.
          W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, wójt Gminy Gorzyce, Pan Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz rodzice.
        •  Najpierw odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści mieli również bardzo trudne zadanie do wykonania. Uczniowie dostali sok z cytryny, po wypiciu którego musieli się szeroko uśmiechnąć. Wszyscy poradzili sobie z tym wyzwaniem znakomicie.

Następnie uroczyście, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali dbać o dobre imię szkoły, swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, przestrzegać porządku i czystości, szanować pracowników szkoły, koleżanki i kolegów.  Po złożeniu ślubowania Pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny! Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i od rodziców mały upominek. Były również wspólne zdjęcia.