• W Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

• 08.10.2023 20:24
        • Dnia 6 października klasa 3a wraz z opiekunami odbyła wycieczkę do fabryki bombek.
        • Obejrzała zgromadzony zbiór obejmujący kilka tysięcy eksponatów, umieszczonych na choinkach prezentujących różne style lub w gablotach ułożonych tematycznie. Muzeum zawiera bombki o przeróżnych kształtach, wzorach i kolorach. Unikatowe ozdoby świąteczne, wykonywane w całości ręcznie zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Dzieci brały udział w warsztatach, w których samodzielnie zdobiły specjalnym klejem i brokatem przygotowane szklane bombki. Mogły je zabrać do domu jako pamiątkę z pobytu w fabryce. Oprócz oglądania choinkowych ozdób dzieci obejrzały pokaz formułowania baniek z rurki szklanej na gazowym palniku. W kolejnej części hali odbył się proces posrebrzania bombek i ich dekorowanie. Był też czas na indywidualne oglądanie wszystkich zbiorów i zakup bogato zdobionych bombek. Na zakończenie uczniowie wpisywali się do Księgi Gości.

Muzeum Bombki