• Spotkanie ze strażakami

• 28.09.2023 22:31
        • 28 września 2023r. ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. ,, Zdrowy i bezpieczny przedszkolak” oraz tematyki kompleksowej dzieci z oddziałów zerowych spotkały się ze strażakami OSP z Motycza Poduchownego.

• Nasi goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka, jednocześnie prezentując wyposażenie wozu strażackiego. Pod czujnym okiem strażaków dzieci mogły samodzielnie przekonać się jak działają różne sprzęty i przez chwilkę ,,zostać strażakiem”. Miały też możliwość przymierzyć hełm i strój strażacki, który służy podczas pożaru. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wsiąść. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt na buziach naszych przedszkolaków.

Dziękujemy strażakom za poświęcony czas oraz przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się, a także numerów alarmowych, którymi należy się posługiwać podczas niebezpieczeństwa.