• Ekopracownia przyrodnicza powstanie w naszej szkole.

• 03.08.2023 11:11
        • W dniu dzisiejszym, tj. 27 czerwca 2023 r. wójt Gminy Gorzyce pan Leszek Surdy oraz pani skarbnik gminy, Marta Mazur-Matyka podpisali umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Śrdowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie ekopracowni powstajacej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.
        • Nabór wniosków do projektu WFOŚiGW w Rzeszowie "Ekopracownia - zielone serce szkoły" odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym etapie wniosek wstępny złożyła szkoła. W drugim etapie naboru, po wstępnej kwalifikacji wniosek główny złożyła Gmina Gorzye. W efekcie gmina otrzyma 50 tyś zł dofinansowania do pracowni przyrodniczej dla naszej szkoły. Nowoczena pracownia przyrodnicza od 1 września 2023 r. stanie się przyjaznym miejscem do rozwijania zainteresowań przyrodniczych oraz postaw proekologicznych. Z ekopracowni będą mogli korzystać nie tylko ucznioiwe szkoły ale również dzieci z samorządowego przedszkola znajdującego się w tym samym budynku. Całkowity koszt pracowni wyniesie 56 328,70 zł.

Bardzo dziekujemy za wsparcie i pomoc w staraniach o pracownię przyrodniczą panu wójtowi Leszkowi Surdemu, pani skarbnik Marcie Mazur-Matyce oraz pani Monice Iwaszko, inspektorowi ds. rozwoju, promocji gminy i programów pomocowych za przygotowanie głównego wniosku w konkursie "Ekopracownia - zielone serce szkoły". Dziękujemy również naszej Telewizji Szkolnej za przygotowanie filmu dołaczonego do wniosku wstępnego.