• Przedszkolaki z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach

• 20.06.2023 15:12
        •  Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.
        •  W minionym tygodniu dzieci z oddziałów zerowych pod opieką wychowawców wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką oraz czytelnią. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda praca bibliotekarza oraz poznały  zasady wypożyczania książek.

Taka wizyta pozwoliła dzieciom przekonać się, że biblioteka to miejsce, które warto poznać i odwiedzać.

Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas oraz za budzenie zainteresowania książką i upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.