• Piknik i żywa lekcja pszczelarstwa dla przedszkolaków

• 16.06.2023 12:22
        • Dnia 14 czerwca dzieci z oddziału 0a wraz z panią Moniką Bartochowską oraz Eweliną Kroker wybrały się na teren Ogrodów Działkowych ,,Raj” w Gorzycach, gdzie rodzice dzieci zorganizowali piknik. Była to wspaniała okazja do integracji oraz aktywnego spędzenia czasu.

• W oczekiwaniu na grillowy poczęstunek dzieci bawiły się w ulubione zabawy bieżne, puszczały bańki mydlane, grały w piłkę, każdy uczestnik miał także okazję wykonać wybrany przez siebie tatuaż.
          W trakcie pikniku dzieci miały przyjemność uczestniczyć w ,,ŻYWEJ LEKCJI PSZCZELARSTWA”. Podczas tych niecodziennych zajęć wszyscy na chwile zostaliśmy przeniesieni w niezwykły świat pszczół. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula, jak odróżnić pszczołę od osy i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka.
          Dużą atrakcją była możliwość podglądania prawdziwych pszczół, które umieszczone były w specjalnym uliku pokazowym oraz degustacja miodu.
          Każdy przedszkolak wykonał również świeczkę z wosku pszczelego.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w zorganizowanie pikniku.