• Wycieczka do Osady Marianów

• 29.05.2023 18:17
        • Dnia 22 maja uczniowie kl. Ia udali się na wycieczkę do Osady Marianów w Zarzeczu. Osada położona jest w pięknym lesie, dzieci mogły oddychać świeżym powietrzem i spędzać czas na łonie natury.

• Po przyjeździe uczestnicy wycieczki udali się na spacer po lesie, podczas którego mieli zebrać leśne skarby – liście, szyszki, mech.  Po spacerze w samej osadzie czekało dużo atrakcji: park linowy, przejazd tyrolką, skoki na trampolinie, strzelanie z łuku, pobyt w indiańskim tipi, jazdy na gokartach i granie w piłkę, przeciąganie liny, ścieżka sensoryczna oraz walka na balonowe miecze. Kolejnym elementem wycieczki były warsztaty plastyczne, ozdabianie amuletów odwagi i malowanie twarzy. Na koniec pobytu dzieci piekły kiełbaski i spróbowały ziemniaków z ogniska oraz ciasta przygotowanego przez gospodynię. W dodatku mogły pogłaskać kota, pieska i króliki. Był to piękny, słoneczny dzień obfitujący w wiele wrażeń. Wychowawczyni klasy Małgorzata Kotwica dziękuje za pomoc w opiece nad dziećmi  Pani Anecie Urbaniak i rodzicom.