• Klasa 2c w Opatowie

• 10.05.2023 06:45
        • W środę 26 kwietnia uczniowie klasy 2c byli na wycieczce w Opatowie. Około godziny 9.00 dotarliśmy do pierwszego celu wycieczki "Krówkarenki". Na miejscu czekały nas różne atrakcje: pokaz multimedialny, wizyta w OSM, ciepły posiłek oraz warsztaty zawijania krówek.  Cukierki własnoręcznie zawinięte dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. Na pamiątkę zakupiliśmy tradycyjny regionalny wyrób - Krówki Opatowskie.
        • Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie największej atrakcji Opatowa:  Podziemnej Trasy Turystycznej. Pod naszymi stopami rozciągały się labirynty korytarzy, piwnic i składów kupieckich, pamiętających wydarzenia sprzed pięciuset lat. Oprócz ekspozycji, które tworzą stały element programowy, zwiedzaniu towarzyszyły wspaniałe opowieści pani przewodnik. Z wędrówki po podziemiach wynieśliśmy niezapomnianie wrażenia.

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i w "słodkich humorach". Dzięki wyjazdowi uczniowie integrowali się i wzmacniali swoje więzi.