• III Gminny Konkurs Ekologiczny

• 29.04.2023 11:25
        • 27.04.2023 r w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczny. Wzięło w nim udział 12 uczniów ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu ochrony przyrody, środowiska naturalnego, parków narodowych, odnawialnych źródeł energii. Po konkursie w pracowni laboratorium przyszłości uczniowie drukowali na drukarce 3D eko-rozgwiazdy, wykonali swoje małe projekty z użyciem długopisów 3D, skonstruowali model spektroskopu optycznego i model oka z użyciem lasera. Rozdanie nagród odbyło się w Ogrodzie Technicznym w Gorzycach, gdzie trwał Zielony Targ. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Gorzyce, natomiast wszyscy uczestnicy torby ekologiczne na zakupy oraz dyplomy za udział w konkursie.
          Oto zwycięscy:

I miejsce – Nikola Ossowska-Blajer Szkoła Podstawowa nr 2 Gorzyce

II – miejsce Wiktor Cygan Zespół Szkolno- Przedszkolny w Trześni

III – miejsce Antonina Dąbrowska Szkoła Podstawowa nr 1 Gorzyce

Organizatorzy konkursu: p. Katarzyna Stępień, p. Zofia Gołąbek, p. Małgorzata Kołeczek, p. Magdalena Baj