• Zdrowy i bezpieczny przedszkolak

• 27.04.2023 23:42
        • W ramach realizowanego programu innowacyjnego „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak” w grupach zerowych odbyło się spotkanie z mamą Marysi -panią Aleksandrą Laskowską, która z zawodu jest farmaceutką. Pani Aleksandra przypomniała  dzieciom  na czym polega zawód farmaceuty oraz charakter pracy w aptece.
        • Następnie opowiedziała o asortymencie apteki, przeznaczeniu różnorodnych farmaceutycznych przyborów oraz wytłumaczyła dzieciom czym są leki i jakie ich postacie, można otrzymać w aptece. Podkreśliła, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Następnie przypomniała dzieciom, co należy robić, aby zachować zdrowie(urozmaicona dieta bogata w warzywa i owoce, ruch na świeżym powietrzu, odpowiednia ilość snu oraz nawodnienie organizmu). Interesującym doświadczeniem było wspólne wykonanie maści nawilżającej oraz proszków. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki od pani Aleksandry. Dzieci z oddziałów zerowych wraz z wychowawcami bardzo dziękują za poświęcony czas oraz szereg cennych informacji.