• III GMINNE DYKTANO "O PIÓRO WÓJTA GMINY GORZYCE"

• 23.02.2023 00:49
        • 21 lutego przypada ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się III już edykacja Gminnego Dyktanda "O Pióro Wójta Gminy Gorzuce" dla uczniów szkół podstawowych.
        • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego upamiętnia wydarzenia z 1952 r., które rozegrały się w Bangladeszu. Podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego śmierć poniosło pięciu studentów uniwersytetu w Dhace.

Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Nasz Język uznawany jest na świecie za jeden z trudniejszych, dyktando stanowiło więc nie lada wyzwanie dla uczestników corocznego konkursu. Z ortograficznymi regułami zmierzyli się uczniowie z sześciu szkół podstawowych gminy Gorzyce.
          Dyktando obejmowało 3 kategorie wiekowe.
          W klasach I - III zwyciężył Bartosz Czernikowski ze Szkoły Podstawowej we WrzawachNikola Kocur ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach została zwyciężczynią w klasach IV- VI. W klasach VII – VIII najlepszą okazała się Martyna Gołębiowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.

Nagrody i dyplomy wręczyli zastępca wójta gminy Grzyce pani Lucyna Matyka oraz dyrektor naszej szkoły pan Sylwester Kotwica.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!