• Dzień Postaci z Bajek w świetlicy

• 22.11.2022 18:53
        • Wspomnienie z wydarzeń w Świetlicy Szkolnej kl. 0-3. Międzynarodowy Dzień Bajek. Świetliczaki kl. 0 gościły w swojej sali starsze koleżanki, uczennice kl. 5 Marcelinę, Wiktorię, Olę oraz Łucję. Dziewczynki poprzebierane w stroje postaci z bajek zachęciły świetliczaków kl. 0-3 do wspólnej zabawy z okazji Dnia Bajek.
        • W tym dniu nasza sala stała się piękną baśniową krainą, za sprawą ozdób w postaci fantazyjnych, wielobarwnych prac plastycznych w wykonaniu dzieci kl. 0 oraz kolorowych światełek zawieszonych przez Pana Adama Chętni uczniowie kl. 0-3 przeobrazili się w postacie z ulubionych bajek. Przy wspólnym śpiewie przygotowanej na tę okazję piosenki ,,Zaczarowane kraje" prezentowały się na "czerwonym dywanie" przed widownią ,którą była reszta grupy. Wielką radość sprawiło dzieciom odgadywanie bajkowych postaci przy pomocy rekwizytów związanych z Ich fantastycznymi ulubieńcami. Następnie, bohaterowie dawnych i współczesnych bajek poprosiły do integracyjnego tańca widzów. Zabawa była bajeczna. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przebieranie w tym dniu dzieci za fantastyczne postaci z bajek oraz uczennicom kl. 5 za odwagę i integrację podczas zabawy z młodszymi koleżankami i kolegami z świetlicy szkolnej.