• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w oddziałach zerowych

• 21.11.2022 22:16
        •  #unicefpoland #WorldChildrensDay

Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych oraz  radzenie sobie w sytuacjach naruszania tychże praw.

• W związku z tym 18 i 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który w tym roku miał szczególny przekaz i upłynął pod hasłem: sport wspaniale łączy ludzi, a w walce o dobro dzieci na świecie jest tylko jedna drużyna – „drużyna praw dziecka”!
          W oddziałach zerowych zostały podjęte różnorodne działania aby podkreślić rangę tegoż  wydarzenia. Sześciolatki pod opieką pań wychowawczyń przygotowały uroczystą akademię podczas której wierszem, śpiewem oraz tańcem zaprezentowały prawa, jakie mają wszystkie dzieci na świecie. Dodatkowo dzieci wykonywały szereg innych działań m.in.: sportowe rozgrywki, malowanie twarzy, zabawa i taniec przy piosence ,,Wszystkie dzieci nasze są” oraz zajęcia plastyczne, podczas których przedszkolaki wykonały prace przedstawiające poszczególne prawa dziecka.
          We wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka nie mogło zabraknąć koloru niebieskiego, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.
          Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

Film 1

Film 2