• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

• 09.09.2022 19:10
        • Zgodnie z wytycznymi MEiN w dniach 12-16 września 2022 odbędzie się w szkole akcja pod nazwą Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Zaplanowane przedsięwzięcia maja na celu przekazanie informacji na temat chorób zakaźnych.
        • W szkole zostaną upowszechnione materiały edukacyjne oraz przeprowadzone lekcje wychowawcze z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych, w tym zachowania zasad higieny indywidualnej i bezpieczeństwa sanitarnego w grupie. Materiały informacyjne     przygotowane przez GIS w przystępny sposób opisują m.in. objawy, sposoby zakażenia i powikłania chorób zakaźnych. Przybliżają także rolę szczepień ochronnych w zapobieganiu błonicy, krztuścowi, odrze, ostremu nagminnemu porażeniu dziecięcemu (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu A.