• Innowacja pedagogiczna „W przyszłość z programowaniem” w kl. 3 A

• 28.05.2022 20:40
        • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 3 a brali udział w zajęciach innowacji pedagogicznej „W przyszłość z programowaniem”, którą realizuje w tej klasie wychowawczyni Małgorzata Kotwica.

•   Głównym celem zajęć jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Celem innowacji jest kształtowanie od najmłodszych lat umiejętności samodzielnego programowania, myślenia logicznego niezbędnego do rozwiązywania problemów i zadań, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań informatycznych.

Dyrekcja szkoły zakupiła 5 tabletów i grę do programowania „Scootie Go!”. W grze tej język programowania jest przyjazny dziecku.  Dzieci programując pomagają przejść kosmicie liczne przygody, a jednocześnie zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne. Programowanie odbywa się poprzez łączenie kolorowych bloczków programistycznych i układania z nich instrukcji. Uczniowie stają się ekspertami w projektowaniu algorytmów, a jednocześnie poznają podstawy projektowania. Gra ta bardzo spodobała się uczniom, aktywnie uczestniczyli w zajęciach.