• Dzień Patrona

• 24.05.2022 10:00
        • Dnia 18 maja 2022 r. obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystą Eucharystię, w której oprawę włączyła się dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, sprawował ks. dr Mariusz Kozłowski. Po Mszy św. delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod figurą św. Jana Pawła II.

• Po mszy cała społeczność szkolna zgromadziła się na auli aby wysłuchać montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez p. Beatę Kocur i Beatę Golec. Dekoracje wykonali: p. Zenobia Gilewska, p. Beata Kocur, p. Elżbieta Jabłońska Krysa i p. Krzysztof Nowak. Na dekoracjach zaprezentowano prace laureatow i uczestników konkursu plastycznego "Obraz przyrody w życiu i nauczaniu Jana Pawła II". Następnie uczniowie udali się na lekcje o patronie oraz klasy V-VIII na biegi, klasy 0-IV uczestniczyły w podchodach. Zadania w poszczególnych punktach gry dotyczyły życia , zainteresowań i pasji Karola Wojtyły od urodzin przez pielgrzymki papieskie, aż po jego nauczanie. Chcieliśmy, by postać patrona była znana i by każdy z młodszych uczniów potrafił utożsamić się z Patronem. Grę  przygotowała p. Beata Kocur. Dziękujemy p. Adamowi Przyłuckiemu za przygotowanie slalomu, ks. Piotrowi za wydrukowanie testów, a wychowawcom wraz z kl. 0 - III za aktywny udział w podchodach. Podziękowanie kierujemy także do młodzieży z kl. VI-VIII, która pięknie zaangażowała się w poszczególnych punktach.

Imprezą towarzyszącą w Dniu Patrona naszej szkoły był XX Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.