• Poezja dla Jana Pawła II

• 21.05.2022 14:10
        • Dnia 13 maja 2021 r. w Mściowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski: “Poezja dla Jana Pawła II”.

• Uczestnicy reprezentowali Szkoły im. Jana Pawła II z Diecezji Sandomierskiej oraz zaprzyjaźnione szkoły z Gminy Dwikozy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Oliwia Sułek z kl. VIII d, Martyna Kwasek z kl. VII a i Karolina Kloch z kl. V c. Konkurs odbył się pod patronatem: Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Dwikozy oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu. Mottem tegorocznej edycji konkursu były słowa Jana Pawła II: "Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja".

Gratulujemy Oliwii Sułek, która wyrecytowała III miejsce oraz Martynie Kwasek, która otrzymała wyróżnienie. Opiekunem recytatorek była p. Beata Kocur.  Chcemy też wyrazić wdzięczność polonistom: p. Grzegorzowi Trościńskiemu i p. Elżbiecie Magdzie-Cendrowskiej, którzy na co dzień pracują z uczennicami i mają swój wkład w tak wysoki poziom recytatorski.