• Koncert zespołu ,,Kurakas Trio’'

• 20.05.2022 05:49
        • Dnia 17 maja odbył się w Naszej szkole koncert zespołu ,,Kurakas Trio’’.

• Głównym założeniem peruwiańsko – polskiej grupy muzycznej jest prezentowanie muzyki, tradycji, historii, obyczajów, geografii i szeroko pojętej kultury Ameryki Łacińskiej.

Zespół podczas koncertu zaprezentował instrumenty charakterystyczne dla tamtego kręgu kulturowego takie jak: zamponias, quena, chajchas, bombo, charango, bongosy czy fletnia pana. Podczas występu zaprezentowane zostały również znane utwory jak np. „MAKARENA”, „QUANTANAMERA”, ,,LA CUCARACHA”, czy ,,DESPACITO''.

Uczniowie nie tylko mieli okazję zapoznać się z największymi przebojami muzyki latynoskiej, ale aktywnie uczestniczyli w koncercie poprzez próby gry na instrumentach, wspólne zabawy i atrakcyjne konkursy z nagrodami.