• Warsztaty w Centrum Nauki Kopernik

• 04.05.2022 20:21
        • W dniach 22 – 24 kwietnia pięcioro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami Małgorzatą Kołeczek i Katarzyną Kieliszek brało udział w warsztatach w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
        • Była to nagroda w I etapie tegorocznej edycji grantu Nauka dla Ciebie, w ramach którego brali udział w konkursie Pomoc Naukowa od podstaw. To ogromne wyróżnienie dla szkoły, gdyż zaproszonych zostało tylko 12 szkół z Polski. Warsztaty, przejazd, nocleg i wyżywienie w Warszawie były finansowane przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Edukacji i Nauki. Podczas warsztatów uczestnicy pracowali w grupach, poznali materiały i narzędzia do budowy pomocy naukowych, sami również budowali prototypy urządzeń. Uczyli się współpracy, kreatywności i reklamy. Zwiedzaliśmy również CNK, byliśmy nawet na poziomie -1, gdzie tworzone są i naprawiane eksponaty. Kolejnym etapem jest wykonanie pomocy naukowej, na którą otrzymaliśmy grant w wysokości 1000zł. W wolnym czasie spacerowaliśmy po stolicy, podziwiając zabytki i życie w dużym mieście.