• Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

• 23.10.2022 10:37
        • 16 października to Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Koło PCK, działające w naszej szkole, włączyło się w coroczną Ogólnopolską Kampanię Walki z Głodem, prowadzoną przez Polski Czerwony Krzyż już od wielu lat, przygotowując gazetkę tematyczną. Młodzież z SK PCK, pod opieką p. Renaty Modras i p. Barbary Dąbrowskiej zgromadziła materiały, które miały na celu uświadomienie społeczności szkolnej skali niedostatku i ubóstwa - jednych z alarmujących zjawisk współczesnego świata, które nie dotyczą wyłącznie krajów III świata, ale w coraz większym stopniu krajów uprzemysłowionych. Uczniowie poznali główne przyczyny głodu i niedożywienia, a także skutki niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Obejrzeli też film EkoMisja Nie Marnuję „Sposoby na Niemarnowanie Żywności”.