• Profilaktyka Czerniaka

• 21.10.2022 08:05
        • W ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka, do którego przystąpiła Gmina Gorzyce w 2022 r., a którego organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe ONKOMA przy klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, uczniowie klasy 8b na zajęciach z wychowawcą, zrealizowali treści dotyczące nowotworu skóry – raka czerniaka. Uczniowie poznali zasady profilaktyki czerniaka, ABCDE czerniaka -„czerniakowe abecadło”, zdobyli umiejętność przeprowadzenia samokontroli skóry i różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami oraz poznali złote zasady ochrony skóry. Młodzież obejrzała prezentację multimedialną dotyczącą czerniaka, film #NieSpieczRaka oraz wykonała szkolną gazetkę edukacyjną o czerniaku.