• Ogłoszenia

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• 28.09.2021 21:59
        • Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła w Gorzycach z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Październik 2021 organizuje:

• Gazetkę okolicznościową „Baśnie i legendy z całego świata”
          • Wystawę „Legendy Polski”
          • Klasy „0” – głośne czytanie wybranej legendy

Dzieci z klas „0” wysłuchają jednej z legend polskich, a następnie pokolorują ilustrację do przeczytanej legendy. Prace dzieci zostaną wywieszone na tablicy klasy.

• Klasy I-III – zajęcia świetlicowe: „Świat legend i baśni”

Głośne czytanie wybranych legend i baśni, rozwiązanie krótkiego quizu.

• Pasowanie na czytelnika  - klasa IIa
          • Klasy IV-VIII

Konkurs fotograficzny „Baśniowi my”

Zadaniem każdego uczestnika konkursu będzie wystylizowanie się na postać z wybranej legendy lub baśni i zrobić sobie zdjęcie. Wszystkie fotografie z opisem (imię i nazwisko uczestnika, klasa oraz nazwa postaci) należy przesłać na adres: furmankrystyna@interia.eu lub anna.rzeszowiak@gmail.com do dnia 25.10.2021

Konkurs „Znawca legend polskich”

Quiz z wiedzy obejmującej 20 wybranych legend polskich. Spis tych legend znajduje się w bibliotece szkolnej. Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 21.10.2021 o godz. 11.00 w bibliotece szkolnej.

• Kiermasz taniej książki Księgarni Wysyłkowej „Tuliszków”

Książki w atrakcyjnych cenach można będzie kupić w bibliotece szkolnej od 1 do 31 października

• Akcja „Podaruj książkę bibliotece”

Jeśli posiadasz w domu bajki, baśnie lub inne książki, które już „wyczytałaś/eś” i nie są Ci potrzebne, przekaż je do naszej biblioteki szkolnej, niech służą innym czytelnikom. Akcja będzie trwać przez cały październik. Najwięksi darczyńcy otrzymają punkty z zachowania i okolicznościowe dyplomy.

Do wzięcia udziału w akcji zachęcamy uczniów, ich rodziny, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły.

Zapraszamy do wspólnego świętowania międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych