• Biblioteka

• Podsumowanie udziału naszej szkoły w Narodowym Programie  Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025
            • Podsumowanie udziału naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

• 11.01.2023 18:19
            •    Przyznane środki finansowe w kwocie 15 000 zł zostały całkowicie wykorzystane. Zakupiliśmy 528 książek oraz elementy wyposażenia biblioteki: regały i laptop.
                 Celem udziału w programie była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Książki zakupione w ramach udziału w programie
              wzbogaciły księgozbiór i posłużyły do realizacji projektów edukacyjnych, w które zaangażowała się cała społeczność szkolna – wszystkie działania były na bieżąco opisywane na stronie szkoły.
              Efekty po realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

- Program zintegrował różnorodne działania nauczycieli bibliotekarzy, rodziców uczniów, dyrekcji szkoły oraz rady pedagogicznej wokół promocji czytelnictwa w szkole i w środowisku lokalnym.
              - Wzbogacił także aspekty współpracy z biblioteką publiczną i bibliotekami szkolnymi działającymi w środowisku lokalnym.
              - Księgozbiór został poszerzony nie tylko o lektury szkolne, ale także o książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników, co spowodowało wyraźnie zauważalne zwiększenie zainteresowaniabiblioteką i książką.
              - Nowości zakupione do biblioteki to bardzo atrakcyjne pozycje - bestsellery, książki poczytnych autorów. Ciekawie doposażony księgozbiór umożliwia uczniom miło spędzać czas na przerwach, prowadzić dyskusje na temat przeczytanych książek, dostarcza pozytywnych emocji, wielu wrażeń, rozbudza różnego rodzaju zainteresowania.
              - Nastąpił wzrost wypożyczeń w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku szkolnego.
              - Zakupione nowości umożliwiają uczniom uczestniczenie w ciekawych zajęciach i projektach edukacyjnych, zachęcają do nowych, interesujących działań na rzecz promowania czytelnictwa.
              - Możliwość współdecydowania o zakupach, czytanie nowych książek, spowodowało, że czytelnicy przychodzą i pytają o inne tytuły, książki o podobnej tematyce oraz proponują nowe zakupy.
              - Udział w programie otworzył wiele możliwości do nowych, ciekawych działań we współczesnej szkole, w tym i w bibliotece.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w realizację programu w naszej szkole i zapraszamy do biblioteki!