• Światowy Dzień Pluszowego Misia  w bibliotece szkolnej
            • Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

• 30.11.2022 19:46
            •    Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym 24 listopada 2022 r. w bibliotece szkolnej był obchodzony Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, pluszowego przyjaciela dzieci.
                 Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zastrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
                 Wszystkim uczniom o tym dniu przypominała gazetka biblioteczna. Z okazji tego święta do biblioteki zaproszono uczniów klas 0 – III wraz z wychowawcami W tym dniu dzieci przyszły do biblioteki ze swoimi ulubionymi pluszakami. W bibliotece czekał na nich nasz biblioteczny pluszowy miś, z którym się mogli przywitać i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie
              Na stoliku w bibliotece wyeksponowano książki dotyczące misiów bajkowych jak i misiów prawdziwych. Po zapoznaniu się z historią święta, odbyła się pogadanka o misiach. Dzieci zaprezentowały także swoje misie. Na pamiątkę spotkania maluchy otrzymały kolorowankę, którą mieli pokolorować już w klasie oraz cytaty z książki „Kubuś Puchatek”
              Zainteresowanie uczniów świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest
              ulubioną maskotką dzieci, że moda na misie nie przemija.
              Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrej zabawy.